5 czerwca 2013

"Moje miasto, a w nim..."

W ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych CSE "Światowid" zorganizowało warsztaty "Moje miasto, a w nim...". Prowadzą je Agnieszka Jarmuł oraz Anna Welik z lubelskiej Fundacji 5Medium.

Dzień 1 - sobota

Pierwsze spotkanie miało charakter organizacyjno-integracyjny. Po krótkiej prezentacji idei przewodniej warsztatów kilka zabaw miało na celu zapoznanie się uczestników. Wbrew pozorom zapamiętanie 12 imion stwarza niekiedy problemy, ale bywa też zabawnie :)
Następnym punktem programu było ustalenie oczekiwań odnośnie działań w ramach zajęć - czego moglibyśmy się nauczyć i jak to wykorzystać w osiągnięciu celu czyli stworzeniu multimedialnej mapy elbląskiej starówki.
Dyskusja na temat grupy docelowej wyłoniła trzy koncepcje, według których przygotowane miały być materiały umieszczone na mapie. Jednogłośnie (prawie) mieliśmy się skupić na przedstawieniu "Elbląga dla elblążan" - ciekawe miejsca, które nie zawsze są znane.

Dzień 2 - niedziela

W niedzielę wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Miejscem startowym była Brama Targowa. Bardzo interesującym doświadczeniem było przejście po ulicach z zasłoniętymi oczami - zmienia to sposób postrzegania otoczenia. Aha, bruk jest nierówny ;)
Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był plac przy ulicy Wapiennej. Ma na nim powstać kreatywne podwórko dla dzieci. 
Kolejnym punktem na trasie była Ścieżka Kościelna - przejście łączące kościół św. Ducha (obecnie Biblioteka Elbląska) i katedrę św. Mikołaja. Jest to dla młodych par miejsce często wykorzystywane do zdjęć ślubnych :)(Tak, ja też tam mam taką fotkę ;))
Po wizycie na mostach odwiedziliśmy Galerię El. Koleżanki z Lublina były zaskoczone, że kościół został przekształcony w obiekt świecki i przeznaczony na miejsce wystaw i koncertów. Był to jednak jedyny sposób na uratowanie go przed rozebraniem.
Audiomural na ulicy Rzeźnickiej też znajdzie się na mapie. 
Spacer skończył się wejściem na punkt widokowy w Bramie.

Dzień 3 - poniedziałek

Poniedziałkowe zajęcia obejmowały zapoznanie się w baaaardzo podstawowym zakresie z obsługą programów Picasa oraz Windows Movie Maker. Obróbce podlegały materiały zebrane w trakcie spaceru. 

Dzień 4 - wtorek

Dzień bez zajęć, ale z pracą domową, w ramach której wykonaliśmy kolaże ze zdjęć obiektów mających znaleźć się na mapie.
 A dziś zaczyna się część druga :)

Brak komentarzy:

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...