11 marca 2015

Jubileuszowe gadżety

W 2014 roku Elbląg obchodził jubileusz 777-lecia założenia miasta. Z tej okazji na Facebooku odbył się szereg konkursów, w których nagrodami były różnorodne gadżety promocyjne. W tym wpisie przedstawię te, które udało mi się wygrać.


1. Zestaw samoprzylepnych karteczek


Bardzo przydatna rzecz dla zapominalskich. W środku są typowe kwadratowe kartki oraz węższe, np. do zaznaczania miejsc w książce.

2. Bidon


Wykonany z grubszego plastiku, jednak niezbyt wytrzymałego. W górnej części jest przyklejony niewielki kompas, a w środku znajduje się wkład chłodzący.

3. Płaszcz przeciwdeszczowy


Zapakowany jest w taką małą kulkę. Nie rozkładałem go, bo wiem, że po takim czymś byłby problem z jego włożeniem do środka.


4. Maskotka Piekarczyka


Maskotka bardziej przypomina mi małpkę niż człowieka, ale dobrze, że pomyślano także o młodszych.

5. Filiżanka


6. Notatnik


Dwie wersje - ze "ślimakiem" i logo jubileuszowym. W środku są czyste kartki.

7. Odblaski


8. Balsam do ust


W komplecie jest biała smycz rozpinana w połowie.

9. Kubki


Oprócz tych dwóch do wyboru jest jeszcze kilka innych wzorów.

10. Puzzle11. "Elbląg w starej fotografii"


Najlepsza z nagród, które przygotowało miasto. Unikatowe zdjęcia z zasobów Archiwum Państwowego w Gdańsku. Jest to drugie wydanie tej pozycji. Problemem jest format - książka ma układ poziomy i miękką okładkę, wobec czego trudno ją umieścić na półce i musi leżeć na innych książkach. Więcej o zawartości będzie w osobnym wpisie.

12. "Renowacje i zabytki"


Wydanie specjalistycznego magazynu w całości poświęcone Elblągowi - jego zabytkom i historii. W środku znalazło się kilka mało znanych fotografii, m.in. ulicy Agrykola.

13. Gra "Elbląska historia"Gra typu "gąska" poświęcona historii Elbląga. W komplecie są 4 pionki, ale nie ma problemu aby grało więcej osób. W dołączonej książeczce znajdują się dodatkowe informacje dotyczące pól na planszy.

Wszystkie zaprezentowane gadżety są do kupienia w informacji turystycznej w Ratuszu Staromiejskim, a w okresie letnim również w Bramie Targowej. Oczywiście nie są to wszystkie materiały promocyjne, jakie zostały przygotowane, więc warto się przejść i zobaczyć całą ofertę.

A na koniec trochę chwalenia się :)


Brak komentarzy:

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...